26-latek podejrzany o seksualne wykorzystanie dziecka. Został aresztowany

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

26-letni mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie i postawiła mu zarzut zgwałcenia i wykorzystania seksualnego siedmiomiesięcznego dziecka.

Jak informuje portal Pleszew Nasze Miasto, do gwałtu i wykorzystania miało dojść w ubiegłym tygodniu. Zauważyła to matka dziecka – 26-latek był jej znajomym. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, a biegli lekarze na podstawie badań stwierdzili, że doszło tu do przestępstwa o charakterze seksualnym. Do szpitala na badania trafił też sam 26-latek.

Na podstawie ustaleń lekarzy Prokuratura Rejonowa w Pleszewie wszczęła i prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie. Usłyszał już zarzut dopuszczenia się przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego poniżej lat 15 – w tym przypadku chodzi o siedmiomiesięczne dziecko. Jak powiedział portalowi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, 26-latek został przesłuchany, ale nie przyznał się do winy. Jednak Sąd Rejonowy w Pleszewie na wniosek prokuratury zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące.

Podziel się:

Ostatnio dodane: