piątek, 23 lutego, 2024

22-latka pomogła zmarzniętej kobiecie na dworcu. “Postawa godna naśladowania”

22-letnia mieszkanka Świerkówek zauważyła na dworcu w Rożnowie zziębniętą kobietę i wezwała dla niej pomoc. Policjanci apelują do mieszkańców, by informowali służby o osobach potrzebujących pomocy.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia. 22-latka, będąc na dworcu w Rożnowie, zauważyła błąkającą się tam zmarzniętą 40-letnią kobietę i bez wahania zadzwoniła na numer 112, by poprosić dla niej o pomoc. Na miejsce przyjechał patrol policji, który zabrał 40-latkę do placówki dla osób bezdomnych, gdzie otrzymała schronienie oraz ciepły posiłek.

– Postawa prezentowana przez 22-latkę z całą pewnością zapobiega dramatom, jest zatem godna naśladowania – podsumowuje sierż.szt. Izabela Leśnik, oficer prasowa KPP w Obornikach. – Pięknie pani dziękujemy. Apelujemy jednocześnie, by zwracać uwagę na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy, a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz, kiedy zima jest w pełni, nie bądźmy obojętni. Czasami nasza spostrzegawczość tak, jak w tym przypadku, może uratować komuś życie. Wystarczy nawet jeden telefon pod nr 112.

Oborniccy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne i bezradne, bo dla nich zima jest szczególnie niebezpieczna i apelują do mieszkańców powiatu obornickiego, by nie byli obojętni na los osób, które zimą potrzebują pomocy.

Źródło: KPP Oborniki
Strona głównaOborniki22-latka pomogła zmarzniętej kobiecie na dworcu. "Postawa godna naśladowania"