WOŚP Światełko do nieba fot. S. Wąchała

20 mln na walkę z koronawirusem od WOŚP

Jurek Owsiak poinformował w poniedziałek, że Fundacja WOŚP przeznaczyła taka właśnie kwotę na zakup sprzętu dla lekarzy, środków ochrony osobistej i testów.

“Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB)” – napisał Jurek Owsiak na Facebooku. – “Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni.
Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.

W obszarze naszego zainteresowania są także testy. Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytet Medyczny w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. Laboratorium wykonuje oczywiście tylko i wyłącznie testy na zlecenie uzgodnionych z Ministerstwem szpitali, nie ma możliwości wykonywania testów dla osób indywidualnych.

My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany. Wielkie dzięki dla całej załogi, która podjęła się takiej pracy!”.

Jurek Owsiak podziękował też za wszystkie wyrazy wsparcia, jakie dostaje, i poinformował, że koordynuje działania i zakupy na bieżąco z ministrem Łukaszem Szumowskim.

Wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20.000.000 złotych.

el

Dodaj komentarz

avatar