TVP fot. Silar

2 mld dla TVP, Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP?

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poinformował wczoraj, że cztery osoby z pięcioosobowej rady zagłosowały za odwołaniem Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP.

Jak podaj WirtualneMedia, wieczorem zagłosowała piąta osoba również za odwołaniem prezesa Kurskiego. Sam Jacek Kurski – jak podaje portal Onet.pl – oddał się do dyspozycji prezydenta. W wywiadzie dla TVPInfo powiedział, że jeśli jego dymisja jest warunkiem podpisania ustawy gwarantującej mediom publicznym prawie 2 mld złotych z koniecznej rekompensaty, to jest do dyspozycji prezydenta. Nie zamierza być przeszkodą w zapewnieniu TVP stabilnych podstaw finansowania i są takie chwile, kiedy trzeba się wznieść ponad swoje interesy.

Prezydent Duda poinformował wczoraj, że podpisze nowelizację tzw. ustawy abonamentowej, która przewiduje wprowadzenie rekompensaty w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień w 2020 r. oraz z uwzględnieniem niewypłaconych w latach 2018-2019 części rekompensaty.

W skład Rady Mediów Narodowych wchodzą trzy osoby powołane przez Sejm i dwie powołane przez prezydenta, na wniosek dwóch największych klubów opozycyjnych: Krzysztof Czabański jako przewodniczący, Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Juliusz Braun (PO) oraz Grzegorz Podżorny (Kukiz ’15).

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze