19-latek zabił swojego 9-letniego brata? Usłyszał zarzut

Prokuratura Okręgowa w Koninie zarzuca 19-latkowi, że ten miał zabić swojego młodszego brata. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Odmawia również składania zeznań.

O tragicznej śmierci 9-latka już pisaliśmy. Z wstępnych, nieoficjalnych, informacji podanych przez rmf24.pl wynikało, że przyczyną zabójstwa miała być kłótnia o dostęp do komputera. W pewnym momencie starszy z braci miał użyć noża i zaatakować kilka razy swojego młodszego brata. Mimo podjętej próby reanimacji, chłopiec zmarł.

Turek: Nie żyje 9-latek. Został zabity przez brata?

Wczoraj swoje oświadczenie w tej sprawie wydała Prokuratura Okręgowa w Koninie. Dowiedzieliśmy się z niego, że policja została wezwana na miejsce zbrodni przez jednego z mieszkańców bloku. Po przybyciu na miejscu funkcjonariusze odnaleźli ciało 9-latka oraz zabezpieczyli potencjalne narzędzie zbrodni. Zatrzymany został też 19-letni brat zmarłego. Już wtedy prokuratura chciała postawić mężczyźnie zarzut zabójstwa.

I dzisiaj do tego faktycznie doszło. 19-latek został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Koninie o zabójstwo swojego 9-letniego brata. Mężczyzna nie przyznaje się do winy oraz odmawia składania zeznań. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia. 

Źródło: TenPoznan.pl / rmf24.pl / Głos Wielkopolski

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze