19-latek próbował dokonać samopodpalenia. Świadkowie gasili płonące ubranie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do dramatycznej sytuacji doszło 9 listopada w samo południe. Na stacji paliw przy ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy oblał się benzyną i podpalił młody mężczyzna. Pierwszej pomocy udzielili mu przechodnie.

Według relacji świadków, jak podaje Radio Zet, mężczyzna najpierw podbiegł do dystrybutora paliwa i oblał się benzyną, podpalił się i płonąc wbiegł do budynku stacji, a później na zewnątrz, na drugą stronę ulicy. Tam przechodnie, będący świadkami zdarzenia, ugasili na nim ogień – na szczęście benzyna była tylko na nogawkach spodni, więc ugaszenie było stosunkowo łatwe.

Na miejsce przyjechali strażacy i policja. Ratownicy z karetki pogotowia, która akurat przejeżdżała, udzielili pierwszej pomocy poparzonemu 19-latkowi – poparzenia, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu. Został przewieziony do szpitala na badania.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z okolicznych kamer i badają okoliczności sprawy. Ustalili już tożsamość mężczyzny – to mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Czynności są prowadzone pod kątem art. 164 Kodeksu karnego, czyli sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa.

Podziel się: