18-latek podejrzany o uszkodzenie radiowozu. Stanie przed sądem

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa usłyszał zarzut uszkodzenia szyby czołowej w radiowozie zaparkowanym przy galerii Borek. Na nagraniu monitoringu widać, jak rzucił butelką w radiowóz. Został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło 21 października o godzinie 18.15. Dzielnicowy zaparkował radiowóz na parkingu przy ul. Plac Borek w Ostrzeszowie w związku z czynnościami służbowymi. A gdy po załatwieniu sprawy wrócił do auta – zobaczył uszkodzoną szybę.

– Na podstawie nagrania z monitoringu ustalono sprawcę, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa – wyjaśnia st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji. – Przy użyciu butelki uszkodził szybę czołową w pojeździe. Mężczyzna tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Za umyślne uszkodzenie mienia sprawca odpowie przed sądem.

Jak sprawdzili policjanci – 18-latek był nietrzeźwy. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podziel się: