176 kg narkotyków w Mosinie i Luboniu. To była akcja!

Teatralka fot. Sławek Wąchała
5 osób zatrzymanych i aż 176 kg narkotyków, głównie marihuany, przechwyconych przez policję. To efekt akcji wielkopolskiej policji w Luboniu i Mosinie pod koniec stycznia.

O akcji poinformowali nas nas Użytkownicy – policja natomiast obiecała podać szczegóły za kilka dni. Zgodnie z obietnicą dziś wyjaśnili, na czym polegała akcja i kogo wówczas zatrzymano.

Okazuje się, że działania z 31 stycznia to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Była to kontynuacja innej sprawy narkotykowej z października 2019 r. W działania zaangażowani byli również policjanci z WDŚ KMP Poznań i z poznańskiej Grupy Realizacyjnej.

31 stycznia w godzinach popołudniowych policjanci kryminalni przystąpili do zatrzymań w Mosinie. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. W pojeździe, którym się poruszali, funkcjonariusze zabezpieczyli 46 kilogramów marihuany. Policjanci natychmiast przeszukali także halę magazynową, z której wyjechali mężczyźni. Tam znaleźli kolejne 84 kilogramy zielonego narkotyku.

Niemal w tym samym czasie kolejny zespół policji przystąpił do akcji w podpoznańskim Luboniu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali tam 3 osoby. Jeden z mężczyzn, który poruszał się samochodem, miał przy sobie 21 kilogramów marihuany. Drugi z zatrzymanych przebywał w mieszkaniu w Luboniu i gdy zauważył policjantów, przez okno balkonowe wyrzucił paczkę, w której schował 3 kilogramy narkotyku. Podczas przeszukania samochodu kolejnego z zatrzymanych policjanci odkryli 20 kilogramów marihuany.

Łącznie podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków. 5 mężczyzn, mieszkańców województwa wielkopolskiego i pomorskiego, zostało zatrzymanych. W trakcie czynności funkcjonariusze ściśle współpracowali z prokuratorami Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, którzy złożyli także wniosek o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Grozi im do 12 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się: