15. Półmaraton Poznań. Znamy trasę!

14. Półmaraton Poznań fot. K. Adamska

16 kwietnia przez miasto przebiegnie 15. Półmaraton Poznań, a organizatorzy poinformowali właśnie, jaką trasą pobiegną uczestnicy w tym roku. Na półmaraton zapisało się już 5498 biegaczy.

„16 kwietnia biegacze będą mieli okazję wyrównać rachunki z trasą Poznań Półmaratonu” – poinformowali organizatorzy na stronie imprezy. – „Będzie ona taka sama jak w roku 2022, a co za tym idzie, stworzy doskonałą okazję do poprawy życiówek”.

Półmaratończycy wyruszą z ulicy Grunwaldzkiej, przy Poznań World Trade Center, pobiegną Grunwaldzką do Junikowa, gdzie po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej skręcą w kierunku Górczyna na Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego.

Stamtąd ulicą Hetmańską pobiegną aż do Dolnej Wildy, skręcą w Piastowską, a później Drogę Dębińską, którą dobiegną do centrum miasta. Tu przebiegną Garbarami, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego i Roosevelta aż do mety znajdującej się na placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapisanych na bieg jest już 5498 biegaczy, ale nadal można się zapisywać, bo limit biegu wynosi 8000 uczestników. A organizatorzy przypominają, że do 28 lutego opłata startowa wynosi 150 zł – później będzie o 20 zł drożej.

Podziel się: