13 nowych przypadków zarażonych koronawirusem – już 44 osoby chorują w Polsce

szpital laboratorium 1 fot. pixabay
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zarażonych w Polsce. Jest ich już 44, w ciągu ostatniej doby przybyło 13 osób. Zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego tempo wzrostu jest takie, jakiego się spodziewało ministerstwo.

– Przyrost jest taki, jak się spodziewamy. Niedługo będziemy mieć sto osób – komentował na bieżąco minister Szumowski na antenie TVN24. – Na razie wzrost jest przewidywalny – dodał.

Minister Szumowski mówił też, że w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy testów na koronawirusa i ta liczba wzrasta. – Dziennie możemy przeprowadzić dwa tysiące testów. To tyle, co w Wielkiej Brytanii – dodał.

Minister Szumowski przypomniał także o środkach ostrożności dla osób podróżujących, które szczególnie dokładnie powinny przestrzegać wszystkich zaleceń profilaktycznych i pamiętać o wypełnianiu specjalnych kart rozdawanych w środkach komunikacji. Dzięki temu, gdy okaże się, że ktoś ze współpasażerów chorował, łatwo będzie dotrzeć do pozostałych podróżnych i objąć ich kwarantanną.

el

Podziel się: