Poznań: Album z musicalu „Virtuoso” już do kupienia

Virtuoso, fot. M. Kordula Teatr Muzyczny
29 czerwca 2021 roku minęła 80. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego – i tego dnia ukazał się również dwupłytowy album z utworami z musicalu „Virtuoso”. Płytę można już kupić w kasach Teatru Muzycznego i na jego stronie.

W albumie znajdziemy takie utwory jak: „Paddymania”, „Zbyt wiele Helen”, „Lew Paryża”, „Imieniny”, „Paderooski”, „Zginął kraj” czy „Orzeł biały”. Cześć z nich została nagrana w języku angielskim. Dwujęzyczna jest również książeczka, są w niej również wypowiedzi realizatorów, teksty piosenek, zdjęcia ze spektaklu, a także wizualizacje nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Premiera polsko-amerykańskiej produkcji o Ignacym Janie Paderewskim odbyła się na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu 12 września 2020 roku. Twórcy opowiadają historię o wspaniałym artyście, który wykorzystał swoją popularność by pomóc swojej ojczyźnie odzyskać niepodległość, o tym, jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie.

Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”. Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach.

Mocna amerykańska reprezentacja jest znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego musicale: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”. Na krążku można posłuchać między innymi: Janusza Krucińskiego oraz Marcina Januszkiewicza (Ignacy Jan Paderewski), Annę Federowicz i Oksanę Hamerską (Helena Górska / Paderewska), Barbara Melzer i Dagmarę Rybak (Helena Modrzejewska), Joannę Rybkę i Katarzynę Tapek (Helena Bibesco), Radosława Elisa i Jarosława Patyckiego (Władysław Górski / Józef Piłsudski).

Płyta dostępna jest w kasie Teatru oraz na www.teatr-muzyczny.pl w zakładce Sklep.

Teatr Muzyczny

Podziel się:

Ostatnio dodane: