100 dawców szpiku na 100-lecie odzyskania niepodległości!

Podziel się!

Kadra Warty Poznań chce pokazać jak łatwo można uratować komuś życie. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości klub sportowy organizuje akcję “100 dawców szpiku na 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Początek akcji miał miejsce 03. listopada podczas meczu Warty z BRUK-BET Termalica Nieciecza, w czasie którego klub sportowy we współpracy z Drużyną Szpiku edukował kibiców oraz uświadamiał ich jak ważna jest rejestracja w bazie Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej.

10. listopada podczas meczu ze Stomilem Olsztyn na stadionie zostanie ustawione specjalne stanowisko Drużyny Szpiku, przy którym będzie można się dowiedzieć jak włączyć się w działania fundacji.

Sami piłkarze Warty zostaną potencjalnymi dawcami szpiku, czekając tym samym na szansę by uratować komuś życie i czynnie zachęcając swoich kibiców do tego samego. W Święto Niepodległości będzie można czynnie przyłączyć się do akcj.

Do wydarzenia włączą się także juniorzy, którzy 11. listopada będą kwestować na rzecz całego przedsięwzięcia podczas turnieju w Komornikach. Całą akcję wspierać będą celebryci m.in Kasia Bujakiewicz, która działalność statutową fundacji wspiera już od lat. Dodatkowo, 10. listopada każdy z legitymacją dawcy szpiku będzie miał zapewniony wstęp na mecz Warty ze Stomilem Olsztyn z 50% zniżką.

Głównym celem działań fundacji DARSZPIKU.PL jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie.

Autor: mat. pras.


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar