10 cudzoziemców zatrzymanych na A2. Przez straż graniczną

straż graniczna fot. NOSG

7 mężczyzn w wieku 20-32 lat i troje dzieci w wieku od 10 do 14 lat – funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali ich wszystkich w niedzielę 17 października na autostradzie A2.

Strażnicy zatrzymali do kontroli Toyotę Proace. Kierowcą auta był 24-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, a razem z nim podróżowało 10 obywateli Iraku: 7 mężczyzn w wieku 20-32 lat i troje dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju oraz wyjazdu. Irakijczycy zgodnie oświadczyli, że chcieli dotrzeć do Niemiec. Z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce oraz niezgodne z prawem usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom, zostali zatrzymani. Ponadto kierowca pojazdu zatrzymany został za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. Obecnie trwają dalsze czynności z udziałem tłumacza.

Żaden z zatrzymanych podczas weekendy przez funkcjonariuszy NoOSG cudzoziemców nie wnioskował o ochronę międzynarodową na terytorium Polski.

Źródło: NOSG Poznań – Ławica


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978