niedziela, 25 lutego, 2024

Zwolnienia grupowe w regionie. Wojewódzki Urząd Pracy ma już dane

W 13 powiatach Wielkopolski można się spodziewać zwolnień grupowych. Pracę może stracić nawet 1867 osób. Taką prognozę na rok 2024 przedstawił Wojewódzki Urząd Pracy.

WUP co roku na podstawie posiadanych danych o planowanych zwolnieniach grupowych – pracodawca musi o nich poinformować Powiatowy Urząd Pracy tam, gdzie prowadzi działalność – przedstawia prognozę na cały rok.

W tym roku, jak powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Ryszard Zaczyński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, dane przekazane urzędom pracy w 2023 roku wskazują, że zamiar zwolnień grupowych obejmujących 3049 osób zgłosiło 38 firm w 13 powiatach. Z tego w 2024 roku pracę może stracić nawet 1 867 osób. To więcej planowanych zwolnień niż w roku poprzednim o 1 592 pracowników.

Jak jednak zwróciła uwagę Jolanta Babiarczuk, kierownik wydziału polityki rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu – to są na razie tylko prognozy. Na ogół firmy starają się utrzymać zatrudnienie i zwalniać jak najmniej osób, więc ostateczna liczba zwolnionych pracowników i termin ich zwolnienia może się różnić.

Źródło: Głos Wielkopolski
Strona głównaWielkopolskaZwolnienia grupowe w regionie. Wojewódzki Urząd Pracy ma już dane