ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny

Mały ZUS fot. ZUS
Możliwości skorzystania z ulgi w ramach małego ZUS plus – zainteresowani tym przedsiębiorcy będą mogli zadzwonić na dyżur telefoniczny w tej sprawie do II Oddziału ZUS w Poznaniu. Dyżur odbędzie się 25 stycznia.

Do małego ZUS plus, który uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenie społeczne, przedsiębiorcy mogą się zgłaszać od początku 2021 r.
– Z ulgi skorzystają tylko ci przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą w poprzednim roku, przez co najmniej 60 dni – tłumaczy Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. – Mały ZUS plus skierowany jest do przedsiębiorców, których przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120 tys. zł. Z małego ZUS plus można skorzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy. Ulga dotyczy tylko składek na ubezpieczenia społeczne, zatem składkę zdrowotną przedsiębiorcy opłacają w pełnej wysokości.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w dyżurze telefonicznym, 25 stycznia, w godzinach od 9:00 do 13:00, tel. 61 2860110.

ZUS

Podziel się: