laptop fot. ZUS

ZUS: Ostatnie dni składania wniosków o zwolnienie ze składek

Jeszcze do 15 stycznia przedsiębiorcy, którzy chcą być zwolnieni z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r., mogą złożyć wniosek w tej sprawie – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Tarcza 6.0 wprowadziła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. na kolejnych przedsiębiorców. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

– Warunkiem uzyskania wsparcia jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem, w stosunku do tego samego miesiąca 2019 r. – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. – Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.

Ważne! Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

ZUS

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze