Reklama

ZTM kupi kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów

Dwadzieścia samoobsługowych stacji napraw rowerów kupuje Zarząd Transportu Miejskiego. Zostaną one zamontowane w przyszłym roku.

Stacje napraw rowerów zostaną dostarczone do ZTM najpóźniej w połowie grudnia br. Wiosną przeprowadzony zostanie ich montaż. W przyszłorocznym sezonie będą już służyć rowerzystom. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące ich szczegółowej lokalizacji.

„Skrzynki” z narzędziami do napraw rowerów będą montowane na węzłach komunikacyjnych oraz w rejonie pętli. Mają służyć przede wszystkim osobom, które dojeżdżają własnymi rowerami na przystanek i tam przesiadają się do tramwaju czy autobusu. Skorzystać z nich może jednak każdy, kto zechce np. naprawić usterkę roweru, wyregulować siodełko czy hamulce itp.

Stacje będą wyposażone w następujące narzędzia wykonane z materiałów zapewniających bezpieczeństwo i trwałość użytkowania: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon, pompka z adapterem na wszystkie zawory.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to niejedyne udogodnienie dla rowerzystów. ZTM zakupił w tym roku 350 stojaków rowerowych – ich montaż będzie prowadzony w tym i przyszłym roku.

Autor: ZTM

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar