Zosia musi mieć pilną operację. Pomóżmy!

Zosia Szustakowska z mamą fot. siepomaga

Trzyletnia obecnie poznanianka Zosia urodziła się z krótszą nóżką i przeszła już szereg operacji z tego powodu. Teraz czeka ją następna – niestety, nie jest refundowana. Dlatego mama Zosi prosi o pomoc, bo czasu na operację jest mało.

Zosia Szustakowska urodziła się ze skróconą kością udową i dysplazją stawu biodrowego lewego. Przeszła już z tego powodu trzy kosztowne operacje, bolesne rehabilitacje i szereg zabiegów, które mają spowodować, że jej obie nóżki będą w pełni sprawne. Niestety, to jeszcze nie koniec cierpień dziewczynki.

„Sądziliśmy, że po tych wszystkich przejściach, po wszystkich operacjach przed nami kilka lat spokoju” – napisała Magda, mama Zosi, prosząc o pomoc na „siepomaga„. – „Mieliśmy odpocząć od szpitali, zwłaszcza Zosia. Los jednak bywa przewrotny… Nasze wszystkie plany na najbliższe miesiące legły w gruzach. Już nie myślę o zorganizowaniu bajkowych urodzin dla córeczki, nie myślę o wakacjach, odpoczynku od trudnych miesięcy. Dziś zastanawiam się tylko, jak temu wszystkiemu podołać”…

Wszystko dlatego, że podczas ostatnich badań kontrolnych, 8 maja, okazało się, że pilnie trzeba wykonać kolejną operację – tym razem to osteotomia miednicy, a im szybciej zostanie wykonana, tym lepsze rokowania. Termin operacji w Paley European Institute wyznaczono na lipiec – sierpień – niestety, to operacje, która nie jest refundowana, więc to rodzice Zosi muszą zebrać pieniądze, by za nią zapłacić. Potrzeba ponad 100 tys. zł – a czasu jest bardzo mało. Dlatego mama Zosi postanowiła poprosić na „siepomaga” o pomoc w zebraniu pieniędzy na operację córeczki.

„Najbardziej boli mnie świadomość tego, ile znowu będę widziała cierpienia w tych małych, brązowych oczkach” – pisze mama dziewczynki. – „Zosia po operacji będzie zagipsowana na 4 tygodnie, następnie czeka ją miesiąc ciężkiej rehabilitacji. Jest to kolejny etap po sprawność mojej córki, musimy go przejść, ale bez Waszej pomocy to się nie uda… Dlatego dziś ponownie proszę o pomoc dla mojej córeczki. Tylko dzięki Wam możemy zebrać potrzebną na operację Zosi kwotę. Przed nami ciężki okres, ale przetrwamy. Przejdziemy przez to razem! Jeśli tylko będziecie z nami…”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: