Zoo prosi o pomoc. Tym razem chodzi o mleko

maluchy z Ukrainy fot. Zoo Poznań

W kolejnym transporcie zwierząt z ukraińskich ogrodów zoologicznych przyjadą do Poznania maluchy: cztery lwiątka i lamparciątko. Maluchy potrzebują mleka, a nigdzie nie ma go w takiej ilości, by wystarczyło do ich odchowania. Dlatego prosi o pomoc.

„W kolejnym transporcie pilnej ewakuacji zwierząt z Ukrainy jadą do nas między innymi maluchy, 4 lwiątka i maleńki lampart” – napisało Zoo Poznań na swoim profilu społecznościowym. – „Poszukujemy dla nich mleka w proszku dla kociąt Royal Canin Baby Cat Milk”.

Pracownicy ogrody szukają mleka wszędzie, gdzie tylko to możliwe i jeśli uda im się znaleźć – natychmiast zamawiają. Niestety, jak się okazuje, to mleko jest towarem deficytowym w Polsce.
„Nigdzie nie ma go w takiej ilości, by odchować 4 lwy i lamparta” – informuje zoo. – „Jeśli możecie nam pomóc, wesprzeć, podarować tym maluchom choć trochę tego mleka – będziemy i ich imieniu niezmiernie wdzięczni”.

Wszyscy, którzy mogli wspomóc ukraińskie maluchy, mogą się kontaktować z ogrodem przez jego stronę lub profil społecznościowy na Facebooku.

Podziel się: