Zniszczony plac zabaw w Wielkopolsce. Miasto zamontuje monitoring?

plac zabaw w parku Ostrowskiego fot. UM Chodzież

Wulgarne napisy w drewnianych domkach, urządzenia do zabawy pomazane farbą w sprayu – tak teraz wygląda plac zabaw w parku Ostrowskiego w Chodzieży. Został zniszczony przez wandali. Koszt naprawy to kilka tysięcy złotych.

O zniszczeniach placu zabaw poinformował portal “asta24”. Drewniane domki znajdujące się na placu zostały zabazgrane wulgarnymi napisami, inne urządzenia pomalowane sprayem. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni zniszczeniami i uważają, że trzeba je usunąć, żeby dzieci miały się znów gdzie bawić.

Jak powiedział portalowi Szymon Zychla z Urzędu Miejskiego w Chodzieży, magistrat zamierza wyczyścić zabawki na placu, obecnie trwa szacowanie kosztów tej operacji. Podejrzani o akty wandalizmu są uczniowie pobliskich szkół.

Jednak urząd myśli także o założeniu monitoringu na placu zabaw, by w ten sposób uchronić go przed działaniami wandali – ale przynajmniej ułatwić znalezienie winnych. To nie pierwsza taka sytuacja w Chodzieży – dwa lata temu zniszczony został plac zabaw przy ul. Leśnej. Wtedy okoliczni mieszkańcy byli zdania, że gdyby na placu był monitoring, do zniszczeń by nie doszło.

Podziel się: