Zniszczona rzeźba św. Józefa. „Tchórzliwy akt wandalizmu”

zniszczona rzeźba św. Józefa fot. D. Wachowiak TT

W parafii w Piłce w Puszczy Noteckiej zniszczono rzeźbę św. Józefa. Proboszcz parafii, ksiądz Daniel Wachowiak, nazwał uszkodzenie rzeźby „antyteistycznym, antyklerykalnym, antykatolickim, infantylnym, głupim, tchórzliwym aktem wandalizmu”.

Ktoś odciął rzeźbie dwa palce i próbował odciąć rękę. Proboszcz sam nagłośnił sprawę w mediach społecznościowych na swoim profilu na Twitterze.
„Antyteistyczny, antyklerykalny, antykatolicki, infantylny, głupi, tchórzliwy akt wandalizmu” – napisał, prezentując zdjęcia uszkodzonej rzeźby. – „Odcięte dwa palce rzeźby św. Józefa w „Domku z Nazaretu” w mojej piłeckiej parafii. Naucz nas Panie miłości do nieprzyjaciół”.

Akty wandalizmu w zasadzie były co najmniej dwa. Proboszcz parafii w Piłce nie zgłosił sprawy policji. Ma nadzieję, że sprawców ruszy sumienie i sami zdecydują się odpokutować zniszczenie rzeźby.
„Tę wiadomość ogłosiłem z lekkim opóźnieniem. Najpierw ucięto jeden palec. Nie rozgłaszałem tego, licząc, że to głupota” – napisał ksiądz Wachowiak. – „Recydywa zabolała. Pomyślałem „człowieku, masz coś do Boga, Kościoła… do mnie? Przyjdź. Zmierz się z tym, a nie tchórzliwie psujesz coś cennego dla wielu”…

Portal „asta24” przypomina, że rzeźba znajduje się tzw. domku z Nazaretu, razem z figurami Maryi i Jezusa, który wykonali sami mieszkańcy kilka lat temu. Domek miał być miejsce refleksji i modlitwy parafian – ale jak czas pokazał, przyciągnął także wandali.

Podziel się:

Ostatnio dodane: