Znikające płyty studzienek w Swarzędzu. Podejrzany o kradzież zatrzymany przez straż miejską

skradziona pokrywa fot. SM w Swarzędzu

Znikające pokrywy studzienek kanalizacyjnych – to problem, z jakim zmagały się swarzędzkie służby od dłuższego czasu. W końcu udało im się zatrzymać podejrzanego o kradzież dzięki kamerze monitoringu i współpracy strażników miejskich z policjantami.

„W minionym tygodniu po raz kolejny doszło na terenie Swarzędza do kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych” – poinformowała Straż Miejska w Swarzędzu na swoim profilu na Facebooku. – „Nie musimy chyba przypominać, jaki jest to niebezpieczny proceder. I tym razem dzięki współpracy strażników miejskich z policjantami z Komisariatu w Swarzędzu oraz mieszkańcami miasta, sprawca nie uniknie kary”.

Podejrzanego udało się zidentyfikować dzięki nagraniu z kamery jednej z prywatnych nieruchomości w centrum miasta. Posesja znajduje się akurat koło miejsca, z którego zniknęła kolejna pokrywa studzienki, a kamera zarejestrowała moment kradzieży studzienki i auto, którym poruszał się sprawca. Później pomógł łut szczęścia: 16 marca strażnik, jadący prywatnym samochodem i nie będący na służbie, zauważył samochód z nagrania w Kobylnicy.

„Natychmiast powiadomił policjantów ze Swarzędza i jadąc za złodziejem naprowadzał na niego policyjny radiowóz” – informuje Straż Miejska w Swarzędzu. – „Sprawca został zatrzymany na terenie sąsiedniej gminy, z kolejnymi skradzionymi pokrywami studzienek w bagażniku. Dodatkowo okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami”.

Trwa postępowanie w tej sprawie – policjanci ustalają między innymi, skąd pochodzą skradzione pokrywy, które podejrzany miał w bagażniku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: