Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Co się zmieni?

pociąg ICC fot. WUW

Łatwiejszy dojazd do Warszawy i wygodniejszy powrót. To zalety zmian w rozkładzie jazdy, które wchodzą w życie w nocy z 6 na 7 listopada. Warszawę z Poznaniem połączy nowa para pociągów, a wszystkie dzienne pociągi łączące Radom z Warszawą pojadą najkrótszą i najszybszą trasą.

Dzięki pociągowi EIC Lech poznaniacy będą mieli dodatkową możliwość porannego dojazdu do Warszawy (od 8 listopada) oraz popołudniowego powrotu ze stolicy (od 7 listopada). Skład będzie wyruszać o godzinie 7.00 ze stacji Poznań Główny i po 3 godzinach dotrze do Warszawy Centralnej. W drogę powrotną pociąg będzie startować o 17.38, docierając do stolicy Wielkopolski o 20.38. Będzie to jedno z najszybszych połączeń na tej trasie.

Pod koniec sierpnia otwarta została zmodernizowana linia nr 8 na odcinku Warka – Radom, dzięki czemu część pociągów wróciła na najkrótszą trasę między Warszawą a Radomiem. Teraz, dzięki kolejnym zmianom na linii nr 8 dołączą do nich składy IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa i TLK Nida relacji Warszawa – Kielce – Warszawa, kursując od 7 listopada przez Warszawę Służewiec, Piaseczno i Warkę. Dzięki temu wszystkie dzienne pociągi łączące Radom z Warszawą pojadą najkrótszą i zarazem najszybszą trasą.

Źródło: PKP Intercity

Podziel się: