Zmiany w parkowaniu na Solnej: będzie bezpieczniej!

Podziel się!

Więcej miejsca dla pieszych dzięki usunięciu parkujacych samochodów, parkowanie tylko równolegle do chodnika i dzięki temu znacznie lepsza widoczność tak dla pieszych, jak i dla kierowców na Solnej.

Zarząd Dróg Miejskich zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu zmienił zasady parkowania na ul. Solnej, pomiędzy Al. Marcinkowskiego a placem Wielkopolskim.

Miejsca postojowe wyznaczone zostały na jezdni – równolegle do chodnika. Wcześniej kierowcy mogli zostawiać pojazdy ukośnie (najczęściej parkowali prostopadle do budynku) częściowo na jezdni, a częściowo na chodniku. Nie wszyscy pamiętali o przepisach i konieczności zostawienia minimum 1,5 szerokości dla pieszych. Zdarzało się, że trzeba było wchodzić na ruchliwą ulicę, by obejść pojazd. To stwarzało zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.

Dzięki nowej organizacji ruchu samochody nie zastawiają już chodnika. Dzięki temu zwiększyło się także bezpieczeństwo na jezdni, gdyż teraz prowadzący mają lepszą widoczność przy wyjeżdżaniu z miejsc postojowych.

ZDM, el


Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Pyra
Gość
Pyra

to już norma, że kierowcy w Poznaniu dostają w łeb, tylko rowerzyści mają dobrze

oburzony
Gość
oburzony

debilizm nie zna granic, , co ma wspolnego bezpieczesnto pieszych do miejsc parkingowych na solnej, jak tam sa chodniki! oszukujcie tak dalej a PO ( tam rzadzi prezydent z PO) hedzie mialo 5 % poparcia… na sile chca wymusic by poznaniacy jezdzili rowerami do miasta bo tak robi prezydent rowerowy ?? akurat tam byly potrzebne parkingi, bo nie ma gdzie parkowac!!! zenada…