Złotów: Worki z martwymi kurczakami w Gwdzie

worki z kurczakami fot. Nadleśnictwo Lipka
Sześć worków z martwymi kurczakami odkryli w jeziorze Grudniańskim na Gwdzie leśnicy z Nadleśnictwa Lipka, a w ich wyławianiu pomagali strażacy i policjanci. “Co trzeba mieć w głowie?” – pytają leśnicy.

Nadleśnictwo Lipka opublikowało opis zdarzenia na swoim profilu na FB: “Mało sytuacji jest nas w stanie zdziwić i spowodować, że przy piątku wychodzimy z siebie, ale to jest jeden z takich tematów… Może ktoś zna odpowiedź na pytanie: co trzeba mieć w głowie, żeby wrzucić do Zalewu Grudniańskiego na rzece Gwdzie 6 worków jutowych z martwymi kurczakami?! Takie właśnie “znalezisko” odkryto wczoraj wieczorem.

W akcję wyławiania i zabezpieczenia worków zaangażowani byli, oprócz naszej straży leśnej, strażacy z łodzią i policjanci. Szczątki kurczaków po wydobyciu na brzeg zostały poddane oględzinom przez pracownika Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Złotowie.

Dziś dalej trwają czynności wyjaśniające, połączone z przeszukiwaniem zalewu i rzeki – istnieje możliwość, że pływających worków z padliną jest więcej.
Chcemy poinformować i uprzedzić ewentualne zapytania – zabezpieczone worki ze szczątkami kurczaków znajdują się w okolicy parkingu wędkarskiego, położonego niedaleko starej bindugi w leśnictwie Biskupice, i zostaną zabrane do utylizacji niezwłocznie po dokonanych czynnościach! Jednocześnie uspokajamy – obecny przy wieczornych oględzinach lekarz weterynarii stwierdził, że szczątki nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego.

Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Okonku. Apelujemy do Was o udzielenie każdej możliwej informacji, która pomoże znaleźć sprawcę tego skrajnie nieodpowiedzialnego czynu! Dzwońcie / piszcie do nas, lub bezpośrednio do Policji w Okonku”.

Obecnie kurczaki już zostały zutylizowane, a służby sprawdzają okolice miejsca znaleziska, mając nadzieję na wykrycie sprawcy tego czynu.

Podziel się: