kwarantanna fot. policja

Złotów: Sprawdzali, czy przestrzega kwarantanny – i uratowali mu życie

Gdyby nie kontrola policjantów mogło dojść do tragedii – mężczyzna objęty kwarantanną zasłabł w swoim mieszkaniu. Wizyta funkcjonariuszy, którzy udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie, uratowała mu życie.

12 maja policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu kontrolując mieszkańców objętych obowiązkiem kwarantanny nie mogli skontaktować się telefonicznie z jednym z nich. Zaniepokoiło ich to, ponieważ akurat ten mężczyzną zawsze sumiennie przestrzegał nałożonych na niego obowiązków związanych z izolacją.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy coś się nie stało i udali się do niego do domu. Po uchyleniu drzwi okazało się, że mężczyzna leży nieprzytomny wewnątrz mieszkania. Policjanci pamiętając o własnym bezpieczeństwie i procedurach, bardzo szybko nałożyli środki ochrony indywidualnej w postaci kombinezonów, rękawiczek, gogli ochronnych, ochraniaczy na obuwie oraz przyłbic i weszli do mieszkania, aby udzielić pomocy mężczyźnie. Jak się okazało, mężczyzna dostał silnego ataku padaczki i z tego powodu stracił też przytomność.

Mundurowi przytrzymali mężczyznę, by podczas drgawek nie doszło do poważniejszych obrażeń, a po ustaniu konwulsji ułożyli go w pozycji bocznej-bezpiecznej i błyskawicznie wezwali na miejsce zespół karetki pogotowia. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci cały czas, kontrolowali stan mężczyzny. Mieszkaniec Jastrowia trafił bezpieczny pod opiekę służb medycznych.

KPP Złotów, el