kwarantanna fot. policja

Złotów: Pojechał do kolegi podczas kwarantanny. Bo się nudził

30-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego postanowił wybrać się z wizytą do kolegi mimo objęcia go procedurą kwarantanny, bo znudziło mu się siedzenie w domu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony przez kierowcę komunikacji zastępczej PKP, że jednym z pasażerów jest mężczyzna, który podobno jest objęty kwarantanną, bo niedawno wrócił zza granicy. Tak przynajmniej mówił innym pasażerom.

Policjanci, ubrani w kombinezony i w maseczkach, pojechali to sprawdzić. Jak ustalili, 30-latek faktycznie objęty był przez służby sanitarne kwarantanną. Mężczyzna oświadczył policjantom, że znudziło mu się siedzenie w domu i postanowił odwiedzić kolegę w Złotowie. Funkcjonariusze zatrzymali go, jak z tej wizyty wracał do domu.

Policjanci natychmiast powiadomili o zdarzeniu Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Złotowie, a niefrasobliwego pasażera przewieźli specjalnym samochodem do miejsca kwarantanny. Teraz PSSE sprawdza, z kim kontaktował się mężczyzna po powrocie zza granicy, a ustalenie danych pasażerów busa, którym jechał, nie jest łatwym zadaniem. Mężczyźnie zgodnie z art. 116 KW grozi wysoka grzywna, a złotowscy policjanci już skierowali na 30-latka wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Złotowie. Warto pamiętać, że także służby sanitarne mogą nałożyć na niego karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich osób, aby w trosce o zdrowie i życie własne oraz najbliższych, ale również wszystkich obywateli, stosować się do zaleceń odpowiednich instytucji państwowych. Aby przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie i beztroskę nie narażać innych na chorobę i niepotrzebnie nie angażować służb i instytucji powołanych do niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym.

“Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!” – apelują złotowscy policjanci.

KPP Złotów, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze