policja fot. Sławek Wąchała

Złotów: Pijany nastolatek spowodował kolizję

Gdy zatrzymali go policjanci, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i właśnie próbował uciekać na piechotę porzuciwszy samochód. Teraz 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego odpowie za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 7 listopada br. w Złotowie. Kilkanaście minut po godzinie 22.00 mieszkańca Złotowa zaniepokoił pisk opon i odgłos odjeżdżającego z dużą prędkością auta, a po chwili głośny huk dochodzący z okolicy ul. Szpitalnej. Złotowianin powiadomił więc oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie o zaistniałej sytuacji.

Na miejsce błyskawicznie skierowany został patrol policjantów z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki i na pobliskim parkingu funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena. Tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach palonej gumy. Samochód miał też też uszkodzoną karoserię. W aucie siedziało dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu próbowali uciec na piechotę. Policjanci szybko jednak ich zatrzymali i zapytali o przyczyny kolizji.

Jeden z uciekających, 15-latek stwierdził, że żadnej kolizji nie było, a karoseria samochodu była uszkodzona już wcześniej. I to nie on kierował samochodem należącym do jego kolegi.

Policjanci jednak nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń – także dlatego, że 5-letni mieszkaniec powiatu pilskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, co wykazało badanie. Ustaleni świadkowie oraz uszkodzony znak drogowy w pobliżu osobowego volkswagena również przeczyły jego wersji. Teraz nastolatek stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

KPP Złotów, el

Dodaj komentarz

avatar