Złotów: Jacek Sasin przekonywał do głosowania na Andrzeja Dudę

Jacek Sasin fot. FB
Wicepremier Jacek Sasin odwiedził wczoraj północną Wielkopolskę, by opowiedzieć tamtejszym mieszkańcom o planach prezydenta Andrzeja Dudy – jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję.

Jak informuje Radio Poznań, wicepremier mówił o tym, że tylko prezydentura Andrzeja Dudy zapewni dalszą realizację dużych inwestycji w Polsce, takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej. Jacek Sasin reklamował także „Fundusz Inwestycji Lokalnych” autorstwa prezydenta, z którego środki miałyby wspomagać biedniejsze samorządy.

Taki fundusz miałby powstać w kolejnej kadencji prezydenta, by umożliwić mniej zamożnym samorządom staranie się o środki unijne. Teraz nie mogą tego robić, ponieważ brakuje im pieniędzy na wymagany wkład własny. W funduszu miałby się znajdować około 6 mld złotych.

Na spotkaniu z wicepremierem byli też obecni zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, którzy przerywali premierowi buczeniem i okrzykami. Zdaniem Jacka Sasina tak właśnie będzie wyglądała Polska, jeśli władzę przejmie prezydent Warszawy i Koalicja Obywatelska. Jego zdaniem będzie to prezydentura „negowania wszystkiego, przeszkadzania, buczenia, krzyczenia”. Tymczasem Polska potrzebuje dzisiaj zgody i współpracy, którą może zapewnić Prawo i Sprawiedliwość.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: