Złote i srebrne medale dla poznańskich kajakarzy!

Karolina Naja fot. T. Szwajkowski, UMP

Karolina Naja, reprezentantka KS Posnania, wywalczyła dwa złote medale, a reprezentanci AZS AWF Poznań – dwa srebrne. Poznaniacy doskonale zaprezentowali się na igrzyskach w Monachium.

Karolina Naja, sportowa stypendystka Miasta Poznania, wraz z reprezentującą AZS AWF Gorzów Anną Puławską okazały się najlepsze w konkurencji K2 500m, wyprzedzając osady z Belgii i Niemiec. Obie dziewczyny, razem z Adrianną Kąkol i Dominiką Putto, zdobyły także złoto w K4 500m. Warto dodać, że trenerem kadry kajakarskiej jest Tomasz Kryk, także związany ze stolicą Wielkopolski.

Wspaniale zaprezentował się także zawodnik KS AZS AWF Poznań Jakub Stepun, który razem z Bartoszem Grabowskim zdobył srebro w konkurencji K2 200m. Tomasz Barniak, także z KS AZS AWF Poznań, wspólnie z Wiktorem Głazunowem z kolei wywalczyli wicemistrzostwo w olimpijskiej konkurencji C2 500 m.

Jak przypominają władze Poznania, Karolina Naja jest laureatką Nagrody Sportowej Miasta Poznania. Kajakarka startowała także w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie zdobyła dwa medale: srebro wraz z Anną Puławską w konkurencji K-2 500 m, i brąz z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską w rywalizacji K-4 500 m. Za swoje osiągnięcia została nagrodzona przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania Olimpijską Nagrodą Sportową w wysokości 70 tys. zł.