Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Złodziej katalizatorów zatrzymany

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł katalizator z samochodu zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym na Wildzie. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Niespełna trzy tygodnie temu policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali dwie osoby, które próbowały ukraść katalizator. Tym razem to funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali złodzieja katalizatora.

5 stycznia br. późnym wieczorem mundurowi otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca o tym, że podejrzanie zachowujący się człowiek obserwuje pojazdy zaparkowane na parkingu niestrzeżonym przy ul. Opolskiej w Poznaniu. Słysząc to, policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Gdy dotarli na miejsce, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać, ale policjanci szybko go dogonili i zatrzymali.

Okazało się, że mężczyzna uciekał nie bez powodu – chwilę wcześniej ukradł katalizator z pojazdu marki Renault. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca nie działał sam. Pozostałe osoby, który pomagały mu w tym przestępczym procederze, są nadal poszukiwane.

28-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Poznań