rondo Rataje fot. PIM

Zła wiadomość dla kierowców z Poznania. Bardzo dużo utrudnień!

Miejscowe zwężenia jezdni na Głogowskiej, prace prowadzone na rondzie Rataje i Krzywoustego i końcówka prac na ulicy Morasko. W tych miejscach kierowcy, a także i piesi, mogą natrafić na utrudnienia w ruchu.

Na ulicy Głogowskiej, na wysokości ulicy Kosynierskiej, 28 i 29 marca odbywają się prace budowy przyłącza gazu do budynku, jak informuje ZDM. W związku z tym obowiązuje tam miejscowe zwężenie jezdni wyjazdowej z centrum w rejonie posesji nr 158. Prace prowadzone będą poza godzinami szczytów komunikacyjnych, czyli 6.00-9.00 oraz 14.00-17.00, a ruch w tym czasie kierowany będzie ręcznie.

28 marca rusza remont nitki wylotowej ul. B. Krzywoustego na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła autostradowego Krzesiny, jak podaje PIM. Od rana więc obowiązuje w tym miejscu zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Kórnika mają do dyspozycji jeden pas z ograniczeniem prędkości do 40 km/h, szybki pas w kierunku Kórnika jest zamknięty. Zjazd na Szczepankowo jest otwarty. Zmiany będą obowiązywać około trzech tygodni.

Nadal trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu na ulicy Morasko, gdzie trwają regulacje studzienek i prace na skrzyżowaniach. Na ulicy nadal obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 30 km na godz.

Kierowców czekają utrudnienia także na ul. ul. Wilków Morskich od strony ul. Chojnickiej z powodu budowy sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wprowadzany będzie naprzemiennie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Ulica Wójtowska będzie dziś nieprzejezdna z powodu budowy kanalizacji sanitarnej. Objazd wytyczono ul. Sołtysią, Zagrodniczą i Słowiańską.

Trwają prace na ulicy Krzywoustego, które oznaczają utrudnienia dla pieszych. Od 28 marca są prowadzone na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do ul. Serafitek oraz wzdłuż zachodniej strony fragmentu ul. Serafitek, więc ruch pieszy został przekierowany na południową stronę mostu. 29 marca rozpocznie się trzeci etap, który obejmie odcinek północny od ul. Serafitek do stacji paliw. Tego dnia ruch pieszy będzie się odbywał po stronie os. Piastowskiego.

Na Grunwaldzkiej kierowcy od 27 marca mają do dyspozycji tymczasowy przejazd przez ul. Grunwaldzką, który będzie działał na czas budowy węzła przesiadkowego na granicy Poznania i Plewisk. Objazdy w tym rejonie przestały więc obowiązywać. Ciąg dla pieszych został wyznaczony po stronie wschodniej, a po południowej stronie torów jest tymczasowe przejście dla pieszych.