wizualizacja kamienicy przy Królowej Jadwigi po remoncie fot. ZKZL

ZKZL zaczyna remont kolejnych kamienic. Tym razem przy Królowej Jadwigi

Kamienica przy ulicy Królowej Jadwigi pod numerem 52 i 54 przejdzie nie tylko remont, ale i gruntowną modernizację. A jest tam co robić – budynek powstał około 1908 roku i kompleksowego remontu jak dotąd w nim nie było.

Budynek wchodzi w skład zespołu urbanistyczno-architektonicznego centrum miasta wpisanego do rejestru zabytków. Kamienica powstała ok. 1908 roku, mieszka w niej 46 poznańskich rodzin. Dotąd udało się tam zlikwidować piece kaflowe, a teraz przyszedł czas na kompleksowy remont.

– Prace rozpoczęły się pod koniec 2021 roku i potrwają blisko 2 lata – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – W ramach prac ZKZL zajmie się remontem elewacji, dociepleniem ścian zewnętrznych oraz dachu. Podczas modernizacji wymianie ulegnie stolarka okienna, a stolarka drzwiowa przejdzie renowację. W programie prac jest również remont kominów, balkonów oraz remont klatek schodowych. Spółka nie zapomniała również o wymianie instalacji. Podczas modernizacji planowana jest wymiana instalacji elektrycznej w częściach wspólnych oraz budowa przyłącza wodociągowego i kanalizacji ogólnospławnej.

Dzięki remontowi na parterze budynku powstaną lokale użytkowe.
– To z pewnością dobra informacja dla poznańskich przedsiębiorców – uważa Łukasz Kubiak. – Budynek znajdujący się w sąsiedztwie m.in. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu to dobry punkt do prowadzenia biznesu.

Planowane zakończenie robót przewidziano na IV kwartał 2023 roku. Koszt remontu budynku wyniesie ponad 6,5 miliona złotych.

Źródło: ZKZL