Pijana kobieta zdewastowała kościół w Suchym Lesie. Do profanacji doszło w niedzielę przed mszą wieczorną.
O sprawie informuje Radio Poznań. Kobieta zdewastowała m.in. ołtarz kościoła. – Jedna z parafianek zauważyła tę kobietę siedzącą na ołtarzu w kościele i wszczęła alarm – tłumaczy w rozmowie z Radiem Poznań Krzysztof Pilas z rady ekonomicznej Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Szybko przyjechałem na miejscu. Wtedy siedziała już na stopniach kościoła, pijąc i paląc. Słownictwo, którym operowała, jest nie do powtórzenia. Mówiła bez składu i ładu. Każdego, kto próbował z nią rozmawiać, po prostu obrażała.
Na miejsce zdarzenia została wezwana policja, która zatrzymała sprawczynię. Motywy jej działania nie są znane.
Źródło: Radio Poznań