wtorek, 5 grudnia, 2023

Zderzenie trzech samochodów na A2. Jedna osoba nie żyje

Na autostradzie A2, między węzłami Nowy Tomyśl i Jordanowo, zderzyły się trzy samochody – w jednym z nich podróżowały dzieci. W wypadku zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło 29 października przed godziną 6.00 rano, jak informują strażacy z OSP Wytomyśl. W akcji brali udział także strażacy z Bolewic, Miedzichowa i Nowego Tomyśla.

Jak podał portal “Nowy Tomysl Nasze Miasto”, między Nowym Tomyślem a Jordanowem zderzyły się trzy samochody osobowe: volkswagen, fiat i seat. Łącznie podróżowało nimi sześć osób, w tym dzieci. Kierowca volkswagena, narodowości niemieckiej, zginął na miejscu – kierowca fiata, Polak, odniósł poważne obrażenia wymagające pomocy w szpitalu. Nic nie stało się pasażerom seata, którym podróżowały dwie kobiety i dwójka dzieci w wieku 10 i 11 lat – wszyscy są obywatelami Ukrainy.

Na miejscu wypadku pracują służby. Ruch na autostradzie A2 w kierunku Świecka jest zablokowany, utrudnienia są także na nitce w kierunku Poznania.

Strona głównaWiadomości Grodzisk Wielkopolski / Wolsztyn / Nowy TomyślZderzenie trzech samochodów na A2. Jedna osoba nie żyje