Zderzenie trzech samochodów na A2. Duże korki!

korek fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Trudne popołudnie i wieczór dla kierowców w Poznaniu: kolizja na A2 przed Luboniem w stronę Warszawy i awaria sygnalizacji na przejeździe kolejowym w ciągu Lutyckiej spowodowały korki w całym mieście.

Do zderzenie trzech samochodów na A2 w Luboniu doszło przed godziną 17.00, w porze największego ruchu, co oczywiście spowodowało ogromne korki na autostradzie. Sytuację pogorszyła kolizja na S11 między węzłami Poznań Dąbrówka i Poznań Zachód, gdzie zderzyły się dwa samochody. W żadnej z kolizji nikt nie ucierpiał, ale oba zdarzenia skutecznie zablokowały trasy we wschodniej części Poznania.

Z kolei w zachodniej części generuje utrudnienia awaria sygnalizacji na przejeździe kolejowym w ciągu Lutyckiej – to spowodowało, że stoi praktycznie cała Wola.

Trudna sytuacja jest także w centrum Poznania, gdzie tradycyjnie zakorkowana jest Królowej Jadwigi, Estkowskiego, Głogowska, Dąbrowskiego na jeżyckim odcinku oraz tradycyjnie Niestachowska. Na utrudnienia pokolizyjne nałożył się jeszcze padający rano deszcz, co dodatkowo wpłynęło na spowolnienie ruchu – i korki.

Podziel się: