Zderzenie dwóch samochodów w Wielkopolsce. Jedno z aut zablokowało ruch

wypadek, Przybyłów fot. KP PSP Koło

Strażacy z KP PSP w Kole oraz OSP w Powierciu pracowali przy usuwaniu skutków wypadku w Przybyłowie na drodze wojewódzkiej nr 473. Policja bada przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło 20 grudnia po godzinie 16.00. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole o godzinie 16.28 przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze wojewódzkiej nr 473 w Przybyłowie gm. Koło.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – wyjaśnia mł. asp. Krzysztof Walczak z KP PSP Koło. – Jeden pojazd znajdował się w przydrożnym rowie, drugi na drodze, blokując ruch w obu kierunkach. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, którzy opuścili je przed przybyciem straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach. Udzielili także pierwszej pomocy poszkodowanym, którzy później zostali przekazani ratownikom medycznym. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi kolska policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: