Zderzenie dwóch ciężarówek. Jedna wylądowała w rowie

wypadek, Nowe Prażuchy fot. KM PSP Kalisz

Gołoledź była przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 470. Jedna z ciężarówek wpadła w poślizg na łuku drogi, potrąciła drugą i zakończyła jazdę w rowie.

Do zdarzenia doszło o godzinie 6.00 rano w Nowych Prażuchach.
– Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG1 w Kaliszu, JRG1 Turek oraz okoliczne OSP – wyjaśnia mł. asp. Szymon Zimny z KM PSP w Kaliszu. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód ciężarowy marki Mercedes w wyniku zderzenia z samochodem marki Volvo przewrocił się, wpadł do przydrożnego rowu i leży na boku. Kierujący autem marki volvo wyszedł z pojazdu przed przybyciem straży. Nie wymagał udzielenia pomocy. Natomiast kierujący samochodem mercedes kierowca uskarżał się na ból lewej nogi. Przybyłe na miejsce ZRM przebadało poszkodowanego lecz nie wymagał on dalszej diagnostyki w szpitalu.

Zdarzenie mocno utrudniło ruch na DW470. Na czas wyciągania ciężarówki z rowu droga musiała być zamknięta w obu kierunkach. Dodatkowym problemem dla strażaków było rozszczelnienie zbiornika paliwa ciężarówki, co spowodowało konieczność wezwania jednostki chemicznej, by przepompowała paliwo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: