Zderzenie ciężarówki i auta osobowego w Wielkopolsce. Jedna osoba ranna

wypadek, Piątek Mały fot. KM PSP Kalisz

Droga krajowa nr 25 w Piątku Małym, między Kaliszem a Koninem, była zablokowana przez kilka godzin po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło 16 stycznia tuż przed godziną 7.00, jak informuje Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.
– Po przyjeździe straży na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów (osobowej kii i ciężarowego mana), a w zdarzeniu brały udział dwie osoby – poinformował asp. Rafał Gaweł z KM PSP w Kaliszu. – Będący już na miejscu zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy kierującej samochodem osobowym, która została następnie zabrana do szpitala celem dalszej diagnostyki. Kierowca mana nie wymagał pomocy medycznej.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG1 KM PSP w Kaliszu oraz zastęp z OSP Stawiszyn. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku – ruch na tym odcinku drogi został wstrzymany, a policja wyznaczyła objazdy. Po zakończeniu działań policji, strażacy usunęli pozostałości wypadku i w tym czasie ruch na jezdni odbywał się wahadłowo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: