Zbliża się remont kolejnego wiaduktu. PIM ogłosił przetarg

wiadukt górczyński fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont zachodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Remont jest niezbędny ze względu na korozję betonu i stali środkowego przęsła wiaduktu.

– Wykonanie naprawy jest konieczne, ponieważ na środkowe przęsło wiaduktu oraz na głowice podpór oddziałuje woda z systemu odwodnienia – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – W związku z tym dochodzi do korozji betonu i stali konstrukcyjnej obiektu nad trasą kolejową łączącą Warszawę z Berlinem, zbudowanego w latach 70. XX wieku i przebudowanego w 2007 roku.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie musiał dokonać naprawy izolacji obiektu oraz konstrukcji nośnej odcinka wiaduktu – a to oznacza, że będzie trzeba częściowo rozebrać nawierzchnię jezdni, krawężników, chodnika. Po naprawie i zabezpieczeniu antykorozyjnym powierzchni wykonawca odtworzy zdemontowaną część płyty żelbetowej oraz nawierzchnie chodnika i jezdni. Będzie miał na to 7 miesięcy od podpisania umowy.

Wszyscy zainteresowani chcący wziąć udział w postępowaniu przetargowym mogą wysyłać swoje oferty do 18 maja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: