Zaułek Rzemiosła już w całym Poznaniu!

Poznań panorama fot. Sławek Wąchała

To bardzo dobra wiadomość dla rzemieślników. Zaułek Rzemiosła, działający od 2017 roku, poszerza swoje ramy! Miasto Poznań zaprezentowało szereg dodatkowych udogodnień, w tym rozszerzenie programu na całe miasto.

Program Zaułek Rzemiosła od początku miał za zadanie wspierać rewitalizację gospodarczą, społeczną i kulturową wybranych obszarów miasta Poznania poprzez promowanie rzemieślników i jednocześnie aktywizację zawodowo bezrobotnych posiadających kwalifikacje w zawodach rzemieślniczych. Od tego roku zakres programu będzie znacznie szerszy.

– Do tej pory Zaułek skupiał się na kilku sąsiadujących ze sobą adresach – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Od teraz każdy rzemieślnik, spełniający warunki uczestnictwa w programie, będzie mógł starać się o dołączenie, bez względu na adres prowadzenia działalności. Przypomnijmy, że wszystkie pracownie należące do Zaułku Rzemiosła mogą liczyć na obniżoną stawkę czynszu nawet o 50 proc. Uczestnictwo w programie wiąże się nie tylko z wprowadzeniem preferencyjnej stawki czynszu, ale także z możliwością skorzystania z bezpłatnej promocji. To m.in. oznakowanie lokali specjalnym logotypem, udział w miejskich kampaniach medialnych i społecznych, zamieszczanie informacji o firmie w mediach społecznościowych, jak również udział w wydarzeniach promujących rękodzieło.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ze swojej strony już teraz namawia rzemieślników działających w miejskich lokalach do dołączenia do Zaułku Rzemiosła. Prowadzi też rozmowy z przedsiębiorcami, którzy po spełnieniu koniecznych warunków mogliby otworzyć własne pracownie w ramach tego programu.

Partnerami odpowiedzialnymi za realizację programu są Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, Powiatowy Urząd Pracy oraz Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: