Załamanie pogody i deszcz w Wielkopolsce. Nie mamy dobrych wieści przed majówką

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Najpierw czeka nas załamanie pogody, kilka deszczowych, chłodnych dni i jeszcze chłodniejszych nocy. Ale od piątku pogoda ma się poprawić. Będzie pochmurno i deszczowo, ale cieplej, a zza chmur od czasu do czasu wyjrzy słońce.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od 24 do 28 kwietnia pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Temperatury znacznie spadnie, będzie też padał deszcz. Jeszcze 24 kwietnia w dzień będzie prawie 17 stopni, ale już w nocy z 24 na 25 kwietnia temperatura spadnie do 7 stopni Celsjusza, w dodatku będzie padać.

25 kwietnia w dzień nie przekroczy 12 stopni, ale za to od czasu do czasu wyjrzy słońce, choć trzeba się nastawić także na przelotne deszcze. Jeszcze zimniejsza będzie noc z 25 na 26 kwietnia – temperatura spadnie do 4 stopni Celsjusza, a w dzień 26 kwietnia nie przekroczy 10 stopni! Równie zimna ma być kolejna noc i kolejny dzień, choć będzie mniej deszczu, a więcej słońca tego dnia.

Ale już 28 kwietnia ma być trochę cieplejszy – 15 stopni w dzień i 6 stopni w nocy, a także słońce zza chmur, choć będą też przelotne opady deszczu. Podobna pogoda zapowiada się 29 i 30 kwietnia, choć będzie nieco cieplej: 16-17 stopni w dzień i 6-7 stopni w nocy.

Cieplej zrobi się dopiero 1 maja, bo w ciągu dnia może być nawet 18 stopni. Niestety, będzie za to pochmurno. 2 maja temperatura w dzień będzie podobna, ale za to w nocy spadnie do zaledwie 4 stopni, no i będzie padać. 3 maja synoptycy przewidują zaledwie 12 stopni Celsjusza w dzień i 4 stopnie w nocy, a w dodatku deszcz. I taka pogoda – a także takie temperatury – utrzymają się do końca pierwszego majowego tygodnia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: