Zakrzewo: Parku krajobrazowego „Bory Kujańskie” nie będzie?

Bory Kujańskie fot. Nadleśnictwo Złotów

Władze gminy bardzo chciałyby, żeby powstał, ale sprzeciwia się temu część mieszkańców. Zdaniem wójta ktoś rozpowszechnia szkodliwe i nieprawdziwe plotki, które spowodowały, że mieszkańcy parku nie chcą.

Jak informuje portal asta24.pl, ktoś poinformował mieszkańców, że gdy na terenie gminy powstanie park krajobrazowy, nie będą mogli nic wybudować, inwestować, właściciele gruntów rolnych będą mieć problemy z ich uprawą, a gdyby je chcieli sprzedać, to nie będą mieli takiej możliwości. Mieszkańcy przestraszyli się i zdecydowanie są teraz przeciwni powstaniu parku – mimo że władze gminy przekonują ich, że to wszystko jest nieprawdą i że nie należy wierzyć niesprawdzonym plotkom.

Wójt Marek Buława, przekonywał opornych, pokazywał nawet gotową uchwałę do sejmiku województwa, bo to on miałby podjąć decyzje o powstaniu parku. W dokumencie wyraźnie jest napisane, że powstanie parku nie utrudni codziennego życia i działalności gospodarczej mieszkańcom, jednak nie udało mu się przekonać niedowiarków. Dlatego zdecydował, że uchwała o powstaniu Parku krajobrazowego „Bory Kujańskie” na razie powędruje do szuflady i poczeka na bardziej odpowiedni moment.

Podziel się: