sobota, 24 lutego, 2024

Zajęły wysokie miejsce w rankingu. Wyróżnienia dla VIII LO i Technikum Komunikacji

Renomowane polskie licea oraz technika otrzymały wyróżnienia w ostatnim rankingu publikowanym przez miesięcznik “Perspektywy”. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza oraz Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji znalazły się na szczycie listy najlepszych szkół w Poznaniu, zdobywając uznanie zarówno władz miasta, jak i środowiska edukacyjnego.

Wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski, wyraził swoje uznanie i podziękowania dla szkół, które wykazały się wybitnymi osiągnięciami w najnowszej edycji rankingu. Podczas uroczystości, dyrektorom najlepszych poznańskich liceów i techników wręczono czeki o wartości 10 tysięcy złotych, przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych, co ma przyczynić się do dalszego rozwoju i podnoszenia jakości kształcenia.

Ranking “Perspektywy”, będący źródłem informacji dla przyszłych uczniów i ich rodziców, jest opracowywany od ponad dwóch dekad. Pod uwagę brane są wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz, w przypadku techników, rezultaty egzaminów zawodowych.

W VIII LO im. Adama Mickiewicza, które zajęło 21. miejsce w rankingu, nauczyciele i uczniowie mogą cieszyć się z osiągnięcia, które potwierdza wysoki poziom nauczania i przygotowanie do egzaminów dojrzałości. Natomiast Technikum Komunikacji, plasujące się na 7. miejscu w kategorii szkół technicznych, kontynuuje swoją tradycję znakomitych wyników, ugruntowując swoją pozycję w czołówce kształcenia w Polsce.

Strona głównaPoznańZajęły wysokie miejsce w rankingu. Wyróżnienia dla VIII LO i Technikum Komunikacji