Zainwestują – zapłacą niższy podatek. Minister Emilewicz obiecuje ulgi dla firm

J. Emilewicz
To ma być dodatkowy impuls dla firm do rozwoju i inwestowania. Jadwiga Emilewicz chce, by przedsiębiorcy czuli, że ich wysiłek jest nagradzany – stąd pomysł ulgi podatkowej.

Jak informuje portal wnp.pl, pomysł ulgi wynika bezpośrednio z założeń wzrostu w gospodarce przyjętych przez rząd – a zgodnie z nimi ma on być wyższy o 2 doi 3 proc. niż we strefie euro. Nie będzie to łatwo osiągnąć przy spadku konsumpcji, z którym już mamy do czynienia i który będzie coraz bardziej widoczny. Stąd pomysł minister Emilewicz na inną zachętę przedsiębiorców doi rozwoju.

Chodzi tu głównie o małe i średnie firmy, które boją się inwestować – a wolą oszczędności trzymać w banku „na czarną godzinę”. W nowym projekcie chodzi o to, by zachęcić firmy do wydania tych oszczędności na inwestycje. W zamian dostaną ulgę inwestycyjną – za każda złotówkę na inwestycje dostaną 2,5 zł odliczonego od podstawy opodatkowania.

Projekt takiej ulgi znajdzie się w pakiecie inwestycyjnym, nad którym pracuje resort i który ma być gotowy w w pierwszym kwartale przyszłego roku. W pakiecie mają się także znaleźć rozwiązania zapewniające stabilizację prawną dla firm, bo właśnie to, razem z ulgami podatkowymi, pozwoli firmom na rozwój i budowanie sukcesu gospodarczego.

el

Podziel się: