Zabójstwo 60-latka. Podejrzanych dwóch nastolatków

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo bezdomnego 60-latka. Mają po 18 lat.

Przypomnijmy, że ciało 60-latka znaleziono 12 października na terenie jednego z ostrowskim pustostanów. Na miejsce zostali wezwani policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki i prokurator. Zmarły miał ranę na głowie oraz ślady brutalnego pobicia na całym ciele.

„Funkcjonariusze ustalili, że denatem był 60-letni bezdomny” – informuje KPP w Ostrowie. – „Obecny na miejscu prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała do sekcji. Niewykluczonym było, że mogło dojść do zabójstwa mężczyzny”.

Sekcja zwłok potwierdziła podejrzenia, ze to było zabójstwo. Policjanci rozpoczęli śledztwo w tej sprawie, zbierając materiał dowodowy oraz przesłuchując świadków. Pracowali bez przerwy – ale ich praca dała efekty: 20 października zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to zabójstwo. Obaj mają po 18 lat i przyznali się do zabicia bezdomnego. Jak wyjaśniali w prokuraturze, bili go drewnianym kijem, butelką, a także kopali. Byli pod wpływem alkoholu.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego 3-miesięcznego aresztu wobec mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe miesiące nastolatkowie spędzą w areszcie.

Podziel się: