Wielka piętnastka ułożona z… uczestników biegu „zaBIEGaj o FUNdusze”. Taki widok powita dziś spacerujących nad Maltą około godziny 10.30. To pomysł urzędu marszałkowskiego na promowanie funduszy europejskich.

Jak informować o Funduszach Europejskich? Na przykład nad jeziorem, w środku miasta, organizując bieg. W takiej formule odbędzie się czwarta edycja imprezy „zaBIEGaj o FUNdusze”, którą zaplanowano na sobotę 28 września nad poznańską Maltą.

Jest ona połączeniem imprezy sportowej z możliwościami zapoznania się z Funduszami Europejskimi „od kuchni” (np. rozmów z konsultantami i beneficjentami). W wydarzeniu weźmie udział Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Zawodnicy pobiegną na dwóch dystansach: 5,4 km i 10,8 km (jedno lub dwa okrążenia wokół jeziora Maltańskiego). Wszyscy rozpoczną bieg ze startu wspólnego punktualnie o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej (ok. 10.30) uczestnicy biegu utworzą napis „15″, który będzie symbolizował, obchodzony w tym roku jubileusz, 15-lecie członkostwa Polski w UE. W taki sposób kilkuset uczestników biegu wyrazi swoje poparcie na rzecz integracji Polski z UE.

Impreza potrwa do godziny 15.00.

 

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: