niedziela, 25 lutego, 2024

Wysyp złamań i skręceń. Gołoledź dała się we znaki także pieszym

Nie tylko kierowcy ucierpieli podczas czwartkowych marznących opadów. Ponieważ śliskie były nie tylko jezdnie, ale i chodniki, to sporo pieszych zaliczyło złamanie lub skręcenie kończyny.

SOR Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Lutyckiej w ciągu jednej doby, od 7.00 rano 11 stycznia do 7.00 rano 12 stycznia przyjął aż 58 pacjentów z urazami będącymi efektem upadku na śliskiej nawierzchni chodnika. Jak powiedział Radiu Konrad Napierała, rzecznik prasowy szpitala, to znacznie więcej pacjentów z tego rodzaju urazami niż zazwyczaj. Dominują złamania nadgarstków i skręcenia stawu skokowego.

W innych placówkach na szczęście tak dużego wzrostu urazów nie odnotowano – liczba złamań i skręceń niewiele przekroczyła przeciętną, choć wszystkie szpitalne oddziały ratunkowe w mieście przygotowały się na zwiększoną liczbę pacjentów z tego rodzaju urazami.

Jak ostrzegają synoptycy – w sobotę, 13 stycznia, możemy mieć powtórkę z rozrywki. IMiGW wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu dla prawie całej Wielkopolski, z wyjątkiem powiatów konińskiego, kolskiego, tureckiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego. W pozostałej części regionu mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Ostrzeżenie obowiązuje 13 stycznia od godziny 1.00 do 11.00, ale – jak zaznaczył IMiGW – może być kontynuowane. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70 proc.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaPoznańWysyp złamań i skręceń. Gołoledź dała się we znaki także pieszym