piątek, 26 kwietnia, 2024

Wysokie zwycięstwo Lecha Poznań!

Lech pokonał Jagiellonię Białystok 3:0. Dzięki tej wygranej “Kolejorz” traci jeden punkt do lidera Ekstraklasy.

Atmosfera przed meczem była wyjątkowa – Lech obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji piłkarze obu drużyn wystąpili w strojach retro, a na stadionie pojawiło się ponad 40 tysięcy kibiców. Fani “Kolejorza” przygotowali też efektowną oprawę.

Przed Lechem swoje spotkania rozegrały Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa – dwa zespoły, które rywalizują z poznaniakami o mistrzostwo Polski. Piłkarze ze Szczecina wygrali, Raków tylko zremisował z Legią. Inny wynik niż zwycięstwo w meczu z Jagiellonią stawiałby Lecha w trudnej pozycji.

Od początku nie było niespodzianki – Lech całkowicie zdominował rywala i próbował sobie stwarzać sytuacje bramkowe. Z nimi był jednak duży problem. Niegroźne uderzenia z dystansu i to tyle… Goście nastawili się na kontrataki i mieli jedną dobrą okazję na zdobycie bramki, ale dobrze w bramce zachował się Bednarek. Do przerwy w Poznaniu nie padła żadna bramka.

Druga część gry była zdecydowanie lepsza w wykonaniu “Kolejorza”. Już na jej początku Lech wyszedł na prowadzenie! Wbiegający w pole karne Karlstrom dostał świetne podanie i jeszcze lepiej odegrał piłkę głową do Ishaka. Ten bez problemu zdobył bramkę.

Po chwili kibice zgromadzeni na Bułgarskiej cieszyli się z drugiej bramki. Ładna wymiana pozycji, dośrodkowanie Kamińskiego do wprowadzonego na początku drugiej połowy Amarala, a ten bez problemu trafił do siatki.

Piłkarze Macieja Skorży szybko dobili rywala. Kamiński dograł do wbiegającego w pole karne Amarala, ten zagrał wzdłuż bramki do Kownackiego, a napastnik Lecha wbił piłkę do pustej bramki.

“Kolejorz” miał jeszcze szanse na kolejne bramki, ale wynik już nie uległ zmianie. Lech był zespołem zdecydowanie lepszym i pewnie wygrał. Do pierwszej w tabeli Pogoni lechici tracą obecnie jeden punkt.

Strona głównaSportWysokie zwycięstwo Lecha Poznań!