“Wyprawka dla studenta” na Uniwersytecie Przyrodniczym. Będą zbierane przedmioty, które mogą się przydać studentom

Uniwersytet Przyrodniczy fot. L. Łada

Drobny sprzęt gospodarstwa domowego, naczynia, przedmioty użytkowe i… rośliny doniczkowe – wszystko, czego mogą potrzebować studenci, którzy właśnie zaczęli studia. 9 października na Uniwersytecie Przyrodniczym rozpoczyna się akcja “Wyprawka dla Studenta”.

W ramach akcji w holu głównym Collegium Maximum UPP będą zbierane przedmioty, które mogą się przydać w studenckich gospodarstwach. To już kolejna odsłona akcji i cieszy się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza wśród studentów cudzoziemców, którzy nie zawsze są w stanie przywieźć z domu wszystko, co potrzebne do funkcjonowania w akademiku.

– Poza celem wsparcia rzeczowego studentów nasze działanie koresponduje także z coraz bardziej popularnym nie tylko w Polsce, ale również na świecie, zjawiskiem społecznym polegającym na dawaniu drugiego życia przedmiotom, których sami już nie użytkujemy – tłumaczy prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, pełnomocniczka rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni i inicjatorka przedsięwzięcia. – Nawiązując tym samy do zasady Zero Odpadów (Zero-Waste), czyli walki z marnotrawstwem. W trakcie poprzednich edycji zebraliśmy wiele przedmiotów codziennego użytku – sztućce, talerze, kubki, rośliny doniczkowe, małe AGD itp., które następnie udostępniono studentom. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się z sukcesem przeprowadzić naszą inicjatywę.

Przedmioty dla studentów mogą przynosić wszyscy chętni i zostawiać je w oznakowanych kartonach w korytarzu głównym Collegium Maximum UPP od 9 do 13 października. A od 16 do 18 października będzie trwało wydawanie zebranych przedmiotów i roślin w godzinach od 10.00 do 13.00 – również w korytarzu głównym Collegium Maximum UPP.

Źródło: UPP

Podziel się: